Aktualności

 


 Płatek z Lilii św. Antoniego; 

MODLITWA

Boże wejrzyj ku wspomożeniu memu.
Panie, pośpiesz ku ratunkowi memu.

Boże, Stwórco, który zachowujesz rodzaj ludzki, miłośniku świętej niewinności, Dawco łaski i Sprawco wiecznego zbawienia; Ty obdarzyłeś te lilie Twoim świętym błogosławieństwem; przedstawiliśmy Ci je jako wyraz wdzięczności i ku uczczeniu świętego Antoniego, Twego Wyznawcy przed Jego łaskami słynącym obrazem, pokornie prosząc o Twoje błogosławieństwo. Niech przez zbawienny znak Krzyża świętego spłynie i na nas rosa Twego błogosławieństwa.
Ty sprawiłeś najłaskawiej, że kwiaty te wydają przemiłą woń i służą człowiekowi ku zdrowiu. Utwierdź w nich tę moc, aby użyte w przeróżnych dolegliwościach za wstawiennictwem Twego sługi św. Antoniego Radecznickiego, przechowywane w naszych domostwach lub nabożnie noszone, odpędzały od nas siły nieczyste, sprowadzały zbawienną wstrzemięźliwość, oddalały choroby i wyjednały dla wszystkich, którzy Ci służą, łaskę i pokój. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…
Święty Antoni, módl się za nami.

JUŻ MOŻNA ZAMAWIAĆ W NASZYM SANKTUARIUM PŁATEK Z LILII ŚW. ANTONIEGO ZE SPECJALNIE PRZYGOTOWANYM OBRAZKIEM Z MODLITWĄ.
Wystarczy podać adres a wyślemy taki obrazek z płatkiem na wskazany adres!!!

 Wielkanoc 2015  
 Zmiana porządku Mszy św. w niedzielę  

- Od pierwszej niedzieli kwietnia Msza św. z godz. 11.30 zostanie przesunięta na godz. 12.00.

 Sanktuarium św. Antoniego z Padwy  


Czcigodni Dobrodzieje i Przyjaciele

Sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy

Jako stróżowie Jasnej Góry Lubelszczyzny i jedynego na świecie miejsca objawień św. Antoniego ośmielamy się zwrócić do Was z bardzo gorącą prośbą o pomoc. Jesienią ubiegłego roku złożyliśmy do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wniosek o dofinansowanie wymiany więźby dachowej i pokrycia dachowego oraz według wymagań lubelskiego konserwatora zabytków przywrócenia pierwotnego wyglądy dachu na klasztorze. Obecny stan więźby jest w stanie katastrofalnym i grozi nam katastrofą budowlana co dokumentują zamieszczone w tym liście zdjęcia. W skierowanym do Ministra wniosku i później projekcie spełniliśmy wszystkie wymogi i otrzymaliśmy obietnicę iż całe przedsięwzięcie będzie dofinansowane w 50% kosztorysu. Jeszcze 30 stycznia padały takie zapewnienia z argumentacją o wielkich walorach i znaczeniu kompleksu sanktuaryjno - klasztornego, jego wartości historycznej i krzywdzie jaka dokonała się z ramienia państwa i z pogwałceniem ówczesnego prawa, po kasacie w 1950 roku. Jednak piątego lutego na stronie internetowej ministerstwa ogłoszono że Sanktuarium w Radecznicy nie dostanie żadnej dotacji.

 Odpust św. Antoniego 13 czerwiec 2015  
Odpust św. Antoniego z Padwy czerwiec 2015.
Plakat 12.07.2014r.
 Nowy nr KOMÓRKOWY do Sanktuarium  

- Pragniemy poinformować, że od 2 lutego 2015 r. funkcjonuje nowy numer KOMÓRKOWY do Sanktuarium. Można z niego korzystać w sprawach intencji, próśb, zgłaszania pielgrzymów i rezerwacji noclegów oraz we wszelkich innych sytuacjach, z wyjątkiem kontaktu telefonicznego z egzorcystą.
Numer będzie czynny za wyjątkiem niedzieli, uroczystości i świąt z porządkiem niedzielnym.
Pragniemy zauważyć, iż w dni powszednie w czasie trwania Mszy świętych, w czasie modlitw zakonnych i posiłków wspólnotowych (jak chociażby obiad o 12.30) - kontakt może być utrudniony.

Oto nowy numer: +48 500 533 222

 Program Roku Jubileuszowego  

PROGRAM UROCZYSTOŚCI ROKU JUBILEUSZOWEGO 350 LAT OBJAWIEŃ ŚW. ANTONIEGO W RADECZNICY
                           7 maja 2014 - 13 czerwca 2015Program tych uroczystości podajemy w załączniku....

 Msza o uzdrowienie duszy i ciała  

Najbliższe nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała, prowadzone przez O. Karola odbędzie się 15. maja. 2015 r.       tj piątek o godz. 15.00
Wszystkich chętnych zapraszamy do uczestnictwa.
Pozostałe terminy nabożeństw można znaleźć niżej.

- CO DWA MIESIĄCE "MSZA O UZDROWIENIE DUSZY I CIAŁA"
W DRUGI PIĄTEK MIESIĄCA O GODZ. - 15.00 - PROWADZI EGZORCYSTA

 Kancelaria parafialna  

Pragniemy poinformować że w niedzielę i uroczystości kancelaria parafialna jest nieczynna za wyjątkiem sytuacji losowych.

 Dni skupienia dla narzeczonych  

Dekanalne dni skupienia dla narzeczonych odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca w SANKTUARIUM W RADECZNICY o godz. 10.00

 Msza święta do Świętego Antoniego  

W każdy wtorek roku o godz. 8.00 odprawiana jest w Sanktuarium Msza do świętego Antoniego połączona z odczytaniem próśb oraz śpiewem responsorium "Jeśli szukasz cudów".

Wypominki za zmarłych

INFORMACJA
Formularz wypominkowy
Pobierz wybrany przez siebie formularz wypominkowy klikając jego miniaturę poniżej...Tu można pobrać wybrany formularz do wydrukowania, i przesłania na adres klasztoru imion zmarłych za których modlimy się w listopadzie