Aktualności

 

Co dzisiaj?


 Zbiórka płodów rolnych.  

WSD w Kalwarii Zebrzydowskiej jak i nasz klasztor ogromnie sobie cenimy płody rolne, którymi nas obdarowujecie każdego roku. Jesteśmy Wam za to bardzo wdzięczni i widzimy w tym Waszą dobroć i Waszą serdeczność. Również i w tym roku liczymy na Waszą pomoc. Prosimy tych wszystkich, którzy chcieliby się podzielić owocami ziemi z nami i naszymi klerykami, aby uczynili to w najbliższą sobotę (15.X.2016 r). Z góry dziękujemy i obiecujemy się odpłacać poprzez dar modlitwy.

 Msze św. wieczorne o godz. 17.00.  

Od 1. października Msze św. wieczorne zarówno w niedziele jak i w dni powszednie będą o godz. 17.00.

 Siostry Najświętszego Imienia Jezus  

Siostry Najświętszego Imienia Jezus w Bazylice w Radecznicy

Dziś w XXV Niedzielę zwykłą w Bazylice św. Antoniego z Padwy gościły Siostry ze Zgromadzenia Najświętszego Imienia Jezus w Krasnobrodzie. Wierni słuchali słowa o Założycielach, działalności Zgromadzenia w kraju i za granicą. Siostry rozdawały foldery informacyjne o swojej formacji.

Słowo głoszone przez Siostrę - do odtworzenia.

 Kurs języka angielskiego  

- Gminne Centrum Kultury w Radecznicy ogłasza zapisy na bezpłatny kurs języka angielskiego.
Zapraszamy osoby dorosłe w wieku powyżej 25 lat z wykształceniem maksymalnie średnim. Kurs będzie trwał 120 godzin. Zajęcia będą się odbywać w godzinach popołudniowych 2-3 razy w tygodniu, w sali konferencyjnej UG w Radecznicy.
Uczestnicy będą mieli zapewnione podręczniki i materiały szkoleniowe, uzyskają certyfikat TELC.
Zapisy: osobiście w Gminnym Centrum Kultury lub pod nr 84 682 68 55 w godz. 12:00 - 16:00.
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Prowadzimy też zapisy na płatne kursy dla dzieci szkół podstawowych, młodzieży gimnazjalnej i do przygotowania maturalnego. Koszt 10 zł za godzinę.

 Msze św. za ✝ O. Karola Adamowicza  
 Rekolekcje zakonników w Radecznicy.  

- Po raz pierwszy w Bazylice św. Antoniego Padewskiego w Radecznicy zakonnicy bernardyńscy odprawili swoje doroczne rekolekcje w dniach 22 - 26 VIII 2016 r.
Rekolekcje te o tematyce głęboko franciszkańskiej - wygłosił nasz współbrat o. dr Cyprian Moryc.
 Zmarł O. Karol Adamowicz  

- Uroczystości pogrzebowe † O. Karola Adamowicza miały miejsce dnia 22.08.2016r w Bazylice św. Antoniego Padewskiego w Radecznicy.
Wokół trumny zebrało się prawie 100 kapłanów, rodzina zmarłego, parafianie oraz wszyscy którzy chcieli pożegnać kapłana i egzorcystę.

O. Karol zmarł 18. 08. 2016 r. ok. godz. 4:00
W wieku 82 lat,
38 lat kapłaństwa,
44 lata życia zakonnego.

Pogrzeb O. Karola

 Kancelaria parafialna  

Godziny pracy Kancelarii parafialnej

Poniedziałek:                                   17:00 - 18:00;
Środa:                                               17:00 - 18:00;
Piątek:                                                 9:00 - 10:00;
                                                  oraz 17:00 - 18:00;

Kancelaria parafialna jest NIECZYNNA w Niedziele i Uroczystości oraz w I piątek miesiąca.
 Peregrynacja obrazu "Jezu Ufam Tobie".  

Trwamy w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia Bożego. Ojciec św. Franciszek w swoich licznych wystąpieniach zachęca nas do zbliżenia się do źródła Miłosierdzia, do skorzystania z jubileuszowej łaski i obmycia się w Jego zdrojach. W piątek 08. kwietnia w naszej parafii rozpoczęła sie peregrynacja obrazu "Jezu Ufam Tobie" z obrazkami św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II - wielkich apostołów Miłosierdzia. Zaczął wędrówkę po rodzinach naszej parafii rozpoczynając od Radecznicy. W każdym domu obraz ten "z zestawem modlitw" przebywać będzie dobę. Nastepnie przekazywany będzie kolejnej rodzinie o godz. 15.00 po odmówieniu wspólnej koronki do Bożego Miłosierdzia. Do obrazu dołączona jest również "Księga nawiedzien" w której należy wpisać: Nazwisko rodziny, adres oraz intencję na której szczególnie tej rodzinie zależy. Zaś w każdy piatek o godz. 15.00 tutaj w kościele na Mszy św. zbiorowej odprawianej w zapisanych intencjach zgromadzą sie wszystkie rodziny, które w ostatnim tygodniu przyjęły obraz.

 Odpust zupełny za Koronkę.  

Za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub w kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum, można na terenie Polski przez cały rok uzyskiwać odpust zupełny. Chorzy mogą uzyskiwać odpust poza kościołem.

 Nowy nr KOMÓRKOWY do Sanktuarium  

- Pragniemy poinformować, że od 2 lutego 2015 r. funkcjonuje nowy numer KOMÓRKOWY do Sanktuarium. Można z niego korzystać w sprawach intencji, próśb, zgłaszania pielgrzymów i rezerwacji noclegów oraz we wszelkich innych sytuacjach.
Numer będzie czynny za wyjątkiem niedzieli, uroczystości i świąt z porządkiem niedzielnym.
Pragniemy zauważyć, iż w dni powszednie w czasie trwania Mszy świętych, w czasie modlitw zakonnych i posiłków wspólnotowych (jak chociażby obiad o 12.30) - kontakt może być utrudniony.

Oto nowy numer: +48 500 533 222

 Msza o uzdrowienie duszy i ciała  

Najbliższe nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała odbędzie się 11. listopada. 2016 r. tj piątek o godz. 15.00
Wszystkich chętnych zapraszamy do uczestnictwa.
Pozostałe terminy nabożeństw można znaleźć niżej.

- CO DWA MIESIĄCE "MSZA O UZDROWIENIE DUSZY I CIAŁA"
W DRUGI PIĄTEK MIESIĄCA O GODZ. - 15.00

 Dni skupienia dla narzeczonych  

Dekanalne dni skupienia dla narzeczonych odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca w BAZYLICE ŚW. ANTONIEGO W RADECZNICY o godz. 10.00

 Msza święta do Świętego Antoniego  

W każdy wtorek roku o godz. 8.00 odprawiana jest w Bazylice Msza do Świętego Antoniego połączona z odczytaniem próśb oraz śpiewem responsorium "Jeśli szukasz cudów".

Tytuł Misjonarza Miłosierdzia
O. Marcelego - ProboszczaWypominki za zmarłych

INFORMACJA
Formularz wypominkowy
Pobierz wybrany przez siebie formularz wypominkowy klikając jego miniaturę poniżej...Tu można pobrać wybrany formularz do wydrukowania, i przesłania na adres klasztoru imion zmarłych za których modlimy się w listopadzie