Aktualności

 


 Zmiana porządku Mszy św. w niedzielę  

- Od pierwszej niedzieli kwietnia Msza św. z godz. 11.30 zostanie przesunięta na godz. 12.00.

 Nowy nr KOMÓRKOWY do Sanktuarium  

- Pragniemy poinformować, że od 2 lutego 2015 r. funkcjonuje nowy numer KOMÓRKOWY do Sanktuarium. Można z niego korzystać w sprawach intencji, próśb, zgłaszania pielgrzymów i rezerwacji noclegów oraz we wszelkich innych sytuacjach, z wyjątkiem kontaktu telefonicznego z egzorcystą.
Numer będzie czynny za wyjątkiem niedzieli, uroczystości i świąt z porządkiem niedzielnym.
Pragniemy zauważyć, iż w dni powszednie w czasie trwania Mszy świętych, w czasie modlitw zakonnych i posiłków wspólnotowych (jak chociażby obiad o 12.30) - kontakt może być utrudniony.

Oto nowy numer: +48 500 533 222

 Odnaleziony obraz św. Antoniego.  

WSPANIAŁA WIADOMOŚĆ.

- Został odnaleziony obraz św. Antoniego. Po kasacie Sanktuarium w 1869 i po tym jak wyposażenie kościoła rozdano po okolicznych kościołach (Dubienka, Tarnogród, Turobin, Rzepliniec, Krasnystaw) ołtarz główny z łaskami słynącym obrazem św. Antoniego trafił do Łabuń gdzie w 1899 podczas pożaru kościoła - spłonął. Ojcowie po powrocie do Radecznicy w 1915 r. umieścili obraz św. Antoniego malowany na blasze, który obecnie znajduje się w Kaplicy św. Antoniego "Na Wodzie", gdyż w 1929 ogłoszono konkurs na obraz do ołtarza głównego. Wystartowało dwóch artystów: Rosen i Polityński, którego obraz trafił do głównego ołtarza. Teraz odnalazł się ten obraz Rosena. Jest to dla nas wielkie wydarzenie, że ten obraz ujrzał światło dzienne.

Odnaleziony obraz św. Antoniego-Jana Rosena
Odnaleziony obraz św. Antoniego-Jana Rosena
 Dekret Ks. Biskupa  

DEKRET
o ustanowieniu miejsc świętych i dni poświęconych życiu konsekrowanemu w Roku Życia Konsekrowanego na terenie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.


Dekret Ks. Biskupa
Dekret Ks. Biskupa
 Program Roku Jubileuszowego  

PROGRAM UROCZYSTOŚCI ROKU JUBILEUSZOWEGO 350 LAT OBJAWIEŃ ŚW. ANTONIEGO W RADECZNICY
                           7 maja 2014 - 13 czerwca 2015Program tych uroczystości podajemy w załączniku....

 Msza o uzdrowienie duszy i ciała  

Najbliższe nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała, prowadzone przez O. Karola odbędzie się 13. marca. 2015 r.       tj piątek o godz. 15.00
Wszystkich chętnych zapraszamy do uczestnictwa.
Pozostałe terminy nabożeństw można znaleźć niżej.

- CO DWA MIESIĄCE "MSZA O UZDROWIENIE DUSZY I CIAŁA"
W DRUGI PIĄTEK MIESIĄCA O GODZ. - 15.00 - PROWADZI EGZORCYSTA

 Kancelaria parafialna  

Pragniemy poinformować że w niedzielę i uroczystości kancelaria parafialna jest nieczynna za wyjątkiem sytuacji losowych.

 Dni skupienia dla narzeczonych  

Dekanalne dni skupienia dla narzeczonych odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca w SANKTUARIUM W RADECZNICY o godz. 10.00

 Msza święta do Świętego Antoniego  

W każdy wtorek roku odprawiana jest w Sanktuarium Msza do świętego Antoniego połączona z odczytaniem próśb oraz śpiewem responsorium "Jeśli szukasz cudów".

Wypominki za zmarłych

INFORMACJA
Formularz wypominkowy
Pobierz wybrany przez siebie formularz wypominkowy klikając jego miniaturę poniżej...Tu można pobrać wybrany formularz do wydrukowania, i przesłania na adres klasztoru imion zmarłych za których modlimy się w listopadzie