skrzynka intencji

Jeżeli pragniesz, aby Twoja intencja została przedstawiona Bogu za przyczyną Matki Bożej Piotrkowskiej -
wejdź na tę stronę


msze święte

Niedziele i Święta
6.00, 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00, 19.00
Dni powszednie
6.00, 7.00, 8.30, 19.00


stałe nabożeństwa

co środę o godz. 19.00
Msza św. zbiorowa z kazaniem oraz nowenna przed cudownym obrazem Matki Bożej Piotrkowskiej. Apel młodych przed pomnikiem Jana Pawła Wielkiego.

w I środę miesiąca
Od godz. 18.30 uroczyste czuwanie modlitewne przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Piotrkowskiej.

w I piątek miesiąca
Całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

w ostatni piątek miesiąca
Msza św. o godz. 8.30 za zmarłych i czytanie wypominków.


franciszkańska młodzież oazowa

Spotyka się przy klasztorze w każdy piątek o godz. 16.00. -
wejdź i dowiedz się więcej


nasi przyjaciele

Stowarzyszenie Pomocników Oratorium im. św. Antoniego
Zobacz co robią dla Oratorium im. św. Antoniego w Piotrkowie Trybunalskim -
wejdź i dowiedz się więcej


historia oratoriumŚwietlica środowiskowa przy Klasztorze OO. Bernardynów
ul.Słowackiego 2
97-300 PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
Tel. (044) 649-02-66

W październiku 2001 roku z inicjatywy o. Gracjana Kubicy w klasztorze OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Słowackiego 2, powstało Oratorium św. Antoniego. Jest to świetlica środowiskowa dla dzieci oraz młodzieży z rodzin ubogich i patologicznych naszego miasta.


Zajęcia w Oratorium św. Antoniego odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 15.30-19.00. W tym czasie dzieci otrzymują również posiłek regeneracyjny.


Oratorium swoją pomocą otacza grupę ok. 150 dzieci i młodzieży. Mamy trzy grupy wiekowe: maluchy, to grupa ok. 25 dzieci w wieku od 4-7 lat, dzieci ze szkoły podstawowej oraz grupę młodzieży gimnazjalnej. Wszelkie prace związane z prowadzeniem Oratorium prowadzi wolontariat studentów Akademii Świętokrzyskiej afiliowanej w Piotrkowie Trybunalskim oraz pedagodzy piotrkowskich szkół i młodzież pracująca. Obecnie ten wolontariat to ok. 50 osób. Od początku swej działalności Oratorium miało swego opiekuna z ramienia Klasztoru.


Pierwszym dyrektorem Oratorium był o. Gracjan Kubica, który przekazał pałeczkę dyrektora w roku 2002/2003 o. Salezemu Nowakowi. Od października 2003 r. funkcję dyrektora Oratorium pełni o. Miłosz Zwardoń, a od grudnia 2003r. pomaga mu w pracy, piastując funkcją wicedyrektora o. Ireneusz Urban. Od września 2003 r. z pomocą przyszły nam Siostry Służebniczki: s. Przemysława i s. Edwina, które z wielka troską zajmują się oratoryjną kuchnią (aby nikt nie odszedł z Oratorium głodny, potrzeba przygotować dziennie ok. 400 kanapek). Wraz z nimi od stycznia 2004 r. do pracy w przygotowaniu posiłków włączyła się grupa tercjarzy z istniejącej przy naszym Klasztorze, Świeckiej Rodziny Franciszkańskiej.


Jak co roku, tak i w czasie tegorocznych ferii zimowych zorganizowaliśmy w naszym Oratorium świetlicę dla dzieci i młodzieży otwartą od poniedziałku do piątku w godz. od 9,00 do 14,00. W tym czasie dzieci pod okiem opiekunów uczestniczą w projekcjach filmów, grach, zabawach, konkursach plastycznych i sprawnościowych. Podczas tych zajęć dzieci korzystają z posiłków regeneracyjnych (kanapki, gorąca zupa, owoce i słodycze). Organizowane są również zajęcia na basenie w grupach po 20 osób oraz zajęcia sportowe w sali gimnastycznej szkoły Nr 14.


Jeszcze raz pragniemy podkreślić, że naszą świetlicę utrzymujemy z datków ludzi dobrej woli oraz z dotacji Urzędu Miasta. Stąd nasz gorący apel do ludzi wrażliwych na biedę dziecka, aby zechcieli dobrowolną ofiarą wesprzeć tę inicjatywę.Za każdy ofiarę w imieniu dzieci, młodzieży, wolontariuszy i OO. Bernardynów składam serdeczne Bóg zapłać.


Ofiary pieniężne na ten cel, można składać bezpośrednio w Klasztorze OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim, ul. Słowackiego 2 lub na Konto:


PKO Bank Polski S.A.
Oddział w Piotrkowie Trybunalskim
Nr rachunku: 63 1020 3916 0000 0102 0092 8895
Z dopiskiem: ORATORIUM
copyright © OO.Bernardyni w Piotrkowie Trybunalskim - Wszelkie prawa zastrzeżone


Łukasz Pirek design | kontakt